Święto piosenki wibramy wracają

Miłośnicy poezji śpiewanej, piosenki turystycznej, piosenki z sensem, „Krainy Łagodności” jak zwał, tak zwał… mają powód do radości! Kultowy przegląd piosenki „WIBRAMY” powraca! Po jedenastonastoletniej przerwie odbędzie się VI edycja przeglądu! Tegoroczna oficjalna nazwa przeglądu to Festiwal Piosenki Literackiej „Wibramy”, organizatorzy zapraszają 15 lutego na godz. 18.00 do Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie.

WIBRAMY 2014

Pierwszy przegląd odbył się w 1998 roku w Młodzieżowym Domu Kultury (dzisiejsze CK Stede), a pomysłodawcami i organizatorami byli zafascynowani poezją śpiewaną młodzi muzycy i instruktorzy związani z XVI Szczepem Harcerskim. Hymnem przeglądu została piosenka zespołu Krążek „Epitafium dla Majstra Biedy”:

Bywalcy wcześniejszych edycji pamiętają, że WIBRAMY cieszyły się ogromną popularnością wśród wykonawców z całej Polski i rozrosły się nawet do dwudniowej imprezy. W internecie można jeszcze znaleźć archiwalne relacje z przeglądu (Puls studenta on line, Łódź).

Na tegorocznych „Wibramach” usłyszymy Roberta Kasprzyckiego!!! A cóż on nam zaśpiewa? Leonarda Cohena Famous Blue Raincapboat” czyli „Słynny niebieski prochowiec” w tłumaczeniu nieśmiertelnego Macieja Zębatego?

Na pewno nie zabraknie też takich przebojów jak „Niebo do wynajęcia”:

Oprócz gościa specjalnego swój występ zapowiedzieli następujący wykonawcy i zespoły:

Rafał PurolNieporozumienie, Mimo Wszystko Kredyt Zaufania, Zagrali i Poszli oraz TakLoopNIE. I tu proponuję wysłuchać pięknej ballady tego ostatniego zespołu oraz Kasi Grzesiek:

W kolejnym odcinku przybliżę czytelnikom wykonawców poprzednich i tegorocznej edycji „Wibramów”.

cdn.

endrju