Wibramy Nieporozumienie i spółka

Dziś w cyklu „Wędrówki z gitarą” rozpoczynamy prezentację wykonawców, których usłyszymy 15 lutego Miejskim Ośrodku Kultury na VI Festiwalu Piosenki Literackiej WIBRAMY. Kto zagra? Przede wszystkim weterani gnieźnieńskiej sceny poezji śpiewanej i piosenki turystycznej, którzy doskonale znani są w środowisku. Ale lata lecą, a weterani występują ostatnio rzadko, warto więc przybliżyć ich czytelnikom Popcentrali.

Rafał Purol

Zacznijmy od zespołu NIEPOROZUMIENIE. Zespół powstał w 1996 roku. W pierwszym składzie grali Marek Dominiak – gitara, Kasia Piegat skrzypce i Rafał Purol – gitara, harmonijka, a przed wszystkim motor całego przedsięwzięcia. W 1999 dołączył do zespołu na gitarze basowej Maciek Wierzbowski. Oprócz licznych występów w rodzinnym Gnieźnie zespół grał na wielu ogólnopolskich przeglądach m. in. „Szałamaja”, „Bazuna”, „Yapa” i oczywiście gnieźnieńskie „Wibramy”. W roku 2003 zespół został oficjalnie rozwiązany. Obecnie na scenie możemy ujrzeć i usłyszeć filar zespołu czyli niezwykle charyzmatycznego Rafała Purola. Ostanio na deskach gnieźnieńskiego MOKu podczas jubileuszowego koncertu z okazji 100 – lecia gnieźnieńskiego harcerstwa. Rafała usłyszymy na „Wibramach”, a kilka dni później 20 lutego zagra w Poznaniu podczas wieczorku „Wędrówki z gitarą” (a jakże…) w Brothers Pub, kto mam ochotę i możliwość zapraszamy już dziś. Szczegóły tutaj>>>

Niezręcznie jest mi anonsować występ kapeli „Zagrali Poszli” z racji pełnionej tam przeze mnie funkcji – mianowicie jestem kierownikiem Koła ZBOWID przy zespole… A tak poważniej to gramy i śpiewamy na scenie od początku lat dziewięćdziesiątych, choć zaczęło się od gitarowo-harcersko-górskich wędrówek paczki przyjaciół z jednej drużyny. Rzucona jako żart nazwa przyjęła się i przylgnęła na zawsze. Najważniejszym dla nas sukcesem to zwycięstwo w pierwszej edycji Wibramów 1998 roku. Z kolei w sierpniu 2013 roku zajęliśmy drugie miejsce w konkursie na najciekawszą piosenkę podczas Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie. Mimo „sędziwego” wieku zespołu (niedługo stuknie 25 lat!) zapewniam, że dziarsko poruszamy się na scenie i robimy dużo hałasu. Fascynują nas dźwięki folkowe, bluesowe, country, rockowe, a także rzewne ballady. WOSP 20014

Ostatnio zespół wznowił regularne występy, począwszy od zeszłorocznego koncertu z okazji 100-lecia gnieźnieńskiego harcerstwa, zagraliśmy fajny koncert w Klubie Myzycznym „Młyn” w ramach projektu „Pomagam Oli”, niedawno świetnie bawiliśmy się w Estede podczas 22 finału WOŚP. Przed nami WIBRAMY, a 20 lutego w znamienitym towarzystwie (Rafał Purol i Michał Romel) zagramy na Poznaniu w wieczorze muzycznym „Wędrówki z gitarą”, który w zamyśle ma stać się cykliczną imprezą.

Teraz dla odmiany proponuję wysłuchać archiwalnego nagrania z drugiej edycji Wibramów, proszę Państwa oto arcyciekawy zespół NIC WIELKIEGO w utworze „Zatrzymaj się”:

I na dziś to byłoby wszystko. Następnym razem kilka słów o kolejnych podmiotach wykonawczych zbliżających się „Wibramów”. Już dziś serdecznie zapraszam do POPCENTRALI.

endrju